KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 17102010
nr 1710 2010
Anna Küntzel
(1897-1993), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 16x21-34x28 cm
Anna Küntzel, svensk målare, tecknare och konsthantverkare född 1897, död 1993.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 16 juni 2025
kl 20:59:43
16/6 19:31:20
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Anna Küntzel
Läs mer om Anna Küntzel